Dana 4. oktobra 2025. godine, Valeta (Malta) bila je domaćin 4. Međunarodnog kongresa Internacionalne policijske organizacije (IPO), događaja koji je okupio stručnjake iz oblasti bezbjednosti, međunarodne eksperte i članove IPO-a iz cijelog svijeta. Kongres je bio fokusiran na međunarodnu saradnju u oblasti bezbjednosti, posebno u vezi sa globalnim izazovima kao što su migracije, sajber kriminal, terorizam i primjena novih tehnologija u sistemima sprovođenja zakona i javne bezbjednosti. Tokom sesija, učesnici su razmatrali teme poput upravljanja krizama, bezbjednosti granica i uloge organa reda u suočavanju sa savremenim prijetnjama. Događaj je naglasio značaj profesionalne obuke, razmjene najboljih praksi i izgradnje snažnih međunarodnih mreža radi unapređenja saradnje među bezbjednosnim institucijama. Interaktivne sesije omogućile su učesnicima razmjenu iskustava, istraživanje inovativnih rješenja i sticanje uvida u strategije za očuvanje javne bezbjednosti u sve složenijem globalnom okruženju.
Kongres je završen ceremonijom dodjele sertifikata, kojom su priznate zasluge učesnika i njihova posvećenost misiji IPO-a – promociji bezbjednijeg, sigurnijeg i stabilnijeg društva.
Ovo četvrto izdanje IPO kongresa predstavljalo je važnu prekretnicu u jačanju globalnih partnerstava, unapređenju razmjene znanja i daljem razvoju zajedničkih napora stručnjaka iz oblasti sprovođenja zakona širom svijeta.
